Права при поступлении в ВУЗ
|
|
Ирина | Дата: Вторник, 14.06.2011, 20:32 | Сообщение # 1 |
АДМИНИСТРАТОР САЙТА
Группа: Проверенные
Сообщений: 11878
Награды: 133
Статус: Отсутствует
| Сообщение в ЛС tusja
Добрый день! Моему сыну 17. Живем на Украине 5 лет. Граждане России. Внутреннего паспорта российского у него нет. Есть российский загран.паспорт для выезда на пмж (срок действия до августа 2013 года). На Украине выдано ВРЕМЕННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ ГРАЖДАНИНА УКРАИНЫ (срок действия до января 2013 года), в нем же отметка о регистрации. В Вузе требуют либо внутренний паспорт любой страны, т.е. России или Украины, либо постоянный (бессрочный) вид на жительство. Собираемся принимать укр.гражданство. Документы на отказ от российского гражданства только подаем. Скажите пожалуйста, имеет ли право ВУЗ не принять имеющиеся у него документы для поступления на контракт? И как какой страны гражданин он может поступать? Заранее спасибо.
Вы, меня звали ?
|
|
| |
РоманГрезин | Дата: Среда, 15.06.2011, 02:56 | Сообщение # 2 |
Эксперт
Группа: Администраторы
Сообщений: 2276
Награды: 38
Репутация: 147
Статус: Отсутствует
| формально они не правы. смотрите ниже дейстувующие редакции норм.-прав. актов Украины.
гражданство Украины - есть. лицо, имеющее гражданство Украины, для украинских органов, в т.ч. гос. высших учебных заведений, да и для частных, имеющих гос. аккредитацию - является граждаином Украины И ТОЛЬКО!. это аксиома, не требующая доказательств (но доказать можно тем, что ЗУ о гражданстве не признает двойного гр-ва, т.е. человек с двумя гражданствами, одно из которых украинское, для Украины является гражданином Украины и только).
см. ниже наказ МОН. требуется для прием а в вуз паспорт гр. Украины(любой украинский) или иной документ, удостоверяющий гражданство и личность. см. ниже с сайта Верховной Рады, действ. редакцию Правил оформлення тимчасвого посвідчення громадянина Україны. Это посвидчення - удостовреение - удостоверяет личность и гражданство Украины. там вклеена фотография. так что приказу МОН посвидчення соответствует. покажите им выдержку приказа МОН и Правил... с сайта ВР. и попросите прокомментировать, почему нарушают праикз МОН и Правила , утвержденные Кабмином - пусть придумают иную омтазку или примут документы. не помогает - идите к началсьтву или вручите заявление с просьбой принять имеющиеся документы, требуйте проставить входящи ергю. номер и дату - обязаны будут дать письменный ответ. тогда запоют иначе, т.к. давать письменныйовтет, нарушающий закон, не захотят.
до получения внутреннего паспорта удостоверение удостоверяет личность и гр-во данного гр-на Украины, пок ане предоставит доказ-ва, выхода из российского (и получит украинский внутреннийукраинский или урк. ЗП - смотря гле прожвиает).
росс. паспорт украиснкие органы не должен волновать. если бы был только росс. ЗП с омтеткой ФМС или росс. консулсьвта о выбытии на ПМЖ в Украину - даже тогда - опть же см. наказа МОН - не имели бы права отказать. просто без вида на жителсьвто и регистарции по м.ж. в Украине имели бы права только на контракт (если не особый статус типа закордонный украинец, программа обмена и тд.),А с ВнЖ - имеете право и на бюджетное место, если потсупите. в приказе МОН не говорится об особых документах для иностарнцев, удостоверяющих лчиность - просто госорится о разных правилах для разных категорий иностранцев. с ВнЖ - права раывны права украинцев. Без внж - только за плату, кроме особых случаев.
требовать неперменно внутренний = хоть украиснкий хть российский - одинаково незаконно. особенно глупым выглядит требование дать внутренний российский.
Но тут есть очень сложный нюанс, который никак приказом МОН не учитывается: елси россиянин бы подал просто ЗП, и у него не было бы ВнЖ - его бы приняли на котроакт продлили бы пребыванеи на год учебы, поствили бы спец. омтетку в ЗП для пересечения границы. т.е. ву узаконил бы его пребывание именно как студента. Но инструкция о продлени ппребывания запрещает менять статус во время пребывания. .т.е. если в ЗП написано, что россиянин выбыл на ПМЖ в Украину, оформлять такого вузу без ВнЖ, по контрактц - значит так или иначе иметь пробелмы с овиром, ибо у иностранца цель приезда не учеба, а ПМЖ, и можно усмотреть нарушение Инструкции о продлении пребывания. тогда логчино потребовать от такого вид на жителсьтво (и принять на бюджет или по контаркту). с другой стороны, нет четких формальных оснований украинскому органу учитывтаь РОССИЙСКУЮ запись в российском паспорет. Но будут настаивать - и в овире ив вузе, что для них такая запись имеет приницпиальное значение. здесь уже начинаются тонкости и мнгочисленные противоречия миграционных вопросов. Для Вас важно, что для Украины данное лицо украинец -и только . и у него есть документ, требуемый наказом МОН.
также см. ниже вопрос о том, какие вообще документы удостоверяют личность и гражданство гражданина Украины. только что внесен законопроект по этому вопросу. а на данный момент этот вопрос регулирует несколько НПА, в т.ч. правила выдачи временного удостоверения гражданина Украины. см. также ниже Положение о внутреннем паспорте. как и удостоверение он удоствоеряет личность и гр-во гражданина Украины. так что с точки зрения наказа МОН оба документа одинаково подходят.
http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990 ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України 19.10.2010 № 961
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 2010 року за №999/18294
Умови прийому до вищих навчальних закладів України
VI. Порядок прийому заяв та документів для вступу до вищих навчальних закладів
6.1. Вступники особисто подають заяву про вступ до вищого навчального закладу, в якій вказують напрям підготовки (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра) або спеціальність (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, спеціаліста, магістра) та форму навчання.
6.2. При поданні заяви вступник пред’являє особисто: документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього; сертифікат (сертифікати) Українського центру оцінювання якості освіти (для вступників на основі повної загальної середньої освіти); медичну довідку за формою 086-о; паспорт громадянина України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, військовий квиток або приписне свідоцтво, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство).
XX. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
20.1. Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (із змінами), Указами Президента України від 25.03.94 № 112 "Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними прикордонними областями Російської Федерації" та від 03.06.94 № 271 "Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова", постановами Кабінету Міністрів України від 26.02.93 № 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні" (із змінами) та від 05.08.98 № 1238 "Про затвердження Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів". Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання на підставі направлень Міністерства освіти і науки в межах обсягів державного замовлення.
20.2. Іноземці українського походження, які отримали направлення на навчання від українських національно-культурних товариств, при вступі до вищих навчальних закладів України за напрямами підготовки галузей знань "педагогічна освіта", "мистецтво", "гуманітарні науки", "журналістика та інформація", "соціально-політичні науки" користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, у тому числі при вступі на навчання за державним замовленням. Вони беруть участь у конкурсі щодо зарахування на таких самих підставах, як і громадяни України.
20.3. При вступі на інші напрями підготовки (спеціальності) іноземці українського походження, які отримали направлення на навчання від українських національно-культурних товариств, користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, якщо вони були учасниками міжнародних олімпіад із загальноосвітніх предметів, вступне випробування з яких визначено вищим навчальним закладом як профільне для вступу на обраний вступником напрям підготовки (спеціальність).
20.4. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, приймаються до вищих навчальних закладів у порядку, передбаченому для громадян України.
20.5. Іноземці, які здобули повну загальну середню освіту у закордонних школах з українською мовою навчання, приймаються до вищих навчальних закладів України за вступними екзаменами, передбаченими правилами прийому вищого навчального закладу, у межах установлених квот за рекомендаціями національних культурних українських товариств та дипломатичних установ України за кордоном.
========== http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1111-2003-%EF
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1111
ПРАВИЛА оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України
1. Тимчасове посвідчення громадянина України (далі - тимчасове посвідчення) - документ, який посвідчує особу і підтверджує її належність до громадянства України.
2. Тимчасове посвідчення видається особам, які досягли шістнадцятирічного віку, набули громадянства України та взяли зобов'язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з моменту набуття громадянства України. { Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 160 ( 160-2007-п ) від 07.02.2007 }
3. Тимчасове посвідчення видається на строк до 2 років. { Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 160 ( 160-2007-п ) від 07.02.2007 }
5. Для оформлення тимчасового посвідчення подаються:
заява-анкета за формою, встановленою МВС та МЗС; { Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 810 ( 810-2009-п ) від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 ( 675/2009 ) від 27.08.2009; зміни визнано неконституційними, на підставі Рішення Конституційного Суду N 6-рп/2010 ( v006p710-10 ) від 17.02.2010; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 559 ( 559-2010-п ) від 07.07.2010 }
2 фотокартки розміром 35 х 45 міліметрів;
grezin.ucoz.com
|
|
| |
РоманГрезин | Дата: Среда, 15.06.2011, 03:07 | Сообщение # 3 |
Эксперт
Группа: Администраторы
Сообщений: 2276
Награды: 38
Репутация: 147
Статус: Отсутствует
| http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2503-12 ЗАТВЕРДЖЕНО Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII
ПОЛОЖЕННЯ про паспорт громадянина України
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.
=== и чем в этом смысле временное удостоверение гражданина Украины хуже? ничем. особенно если это подтверждает текст наказа МОН.
еще , правда надо учестьт, что в постсоветском пропсиочном обществе любой чиновник не представляет как работать с лицом не имеющим регистарции, в данном районе или тем более вообще не имеющим регистарции. однако снова читаем накза МОН: укр ЗП - подходит. а там не предусомтрено регистрации. и это еще при том. что Положення пропаспорт 1. ... Документом, що посвідчує особу громадянина України за кордоном і при перетинанні державного кордону України, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон вот так-то. но приказ МОН такой папсорт удовлетореяет. соответственгно, и удоствоернеи гражданина - ему вполне соответствует.
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.....1A.html О документах, удостоверяющих личность и подтверждающих гражданство Украины Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2011 № 8507-1 Дата рассмотрения: 03.06.2011 Карта проходжения проекта
Проходження проекту за стадіями Одержаний ВР України 03.06.2011 - Пояснювальна записка - Порівняльна таблиця - Коментар наданий Інститутом ім. Я. Мудрого
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України
2. Мета і шляхи її досягнення
Проект Закону розроблено в розвиток пунктів 1 та 2 частини першої статті 92 Конституції України. Він має стати складовою частиною законодавства України про громадянство України і законодавчо врегулювати питання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, дозволить систематизувати національне законодавство у цій сфері суспільних відносин. 3. Правові аспекти
Проектом передбачається визначити перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: посвідчення громадянина України, свідоцтво про належність до громадянства України, паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну. На сьогодні, окремі питання документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України визначається низкою підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема: Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII; Правилами оформлення і видачі службою громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб свідоцтва про належність до громадянства України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 року N 491; Законом України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України"; Положенням про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженим Указом Президента України від 28 жовтня 1993 року N 491/93; Правилами оформлення і видачі тимчасового посвідчення громадянина України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 1111; Положенням про проїзний документ дитини, затвердженим Указом Президента України від 7 вересня 1994 року N 503/94; Положенням про дипломатичний паспорт України та Положенням про службовий паспорт України, затвердженими Указом Президента України від 26 лютого 1998 року N 153/98; Указом Президента України від 5 червня 1993 року N 194/93 "Про посвідчення особи моряка"; Положенням про посвідчення члена екіпажу, затвердженим Указом Президента України від 13 вересня 1994 року N 522/94; Положенням про посвідчення особи на повернення в Україну, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1994 року N 553, та окремими нормативно-правовими актами міністерств.
grezin.ucoz.com
|
|
| |
РоманГрезин | Дата: Среда, 15.06.2011, 03:17 | Сообщение # 4 |
Эксперт
Группа: Администраторы
Сообщений: 2276
Награды: 38
Репутация: 147
Статус: Отсутствует
| Quote (Ирина) Добрый день! Моему сыну 17. Живем на Украине 5 лет. Граждане России. Внутреннего паспорта российского у него нет. Есть российский загран.паспорт для выезда на пмж (срок действия до августа 2013 года). На Украине выдано ВРЕМЕННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ ГРАЖДАНИНА УКРАИНЫ (срок действия до января 2013 года), в нем же отметка о регистрации. тем более регистрация в удостоверении есть. это то что так любят должностные лица. еще я поправлюсь: возможно в ЗП для выезда на ПМЖ и нет омтекти о выезде на ПМЖ, но тогда тем более овир и вуз будут считать, что принимать такого россиянина по правилам для временно находящихся, приехавших толькодля учебы в вузе - нарущшение Инструкции (нельяз менять статус во времея пребывнаия). есди паспорт для ПМЖ - вот и получите ВнЖ - и тогда имейте права как украинцы - так примерно они станут рассуждать. но все вопросы снимает удостовренеие гражданина Украины. росс. папсорт их интересовать не должен.
Ирина, сообщите, пожалуйста, автору вопроса, где прочитать овтет. прошу здесь, т.к. мейл.ру время от времени блокрирует мои письма со "спамом " в виде линка.
grezin.ucoz.com
|
|
| |
РоманГрезин | Дата: Среда, 15.06.2011, 03:20 | Сообщение # 5 |
Эксперт
Группа: Администраторы
Сообщений: 2276
Награды: 38
Репутация: 147
Статус: Отсутствует
| собюственно, да, регистарция на уд-ии гражданина ставится - согласно Правилам. тем более нечего нос от удостоверниея воротить. http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1111-2003-%EF 8. До тимчасового посвідчення вносяться такі відомості:
прізвище, ім'я, а у разі наявності - по батькові;
громадянство;
дата народження;
місце народження;
стать;
персональний номер;
реквізити посвідчення.
Тимчасове посвідчення підписується посадовою особою, яка здійснила його оформлення.
У тимчасовому посвідченні вклеюється фотокартка і ставиться власноручний підпис особи, якій оформлено посвідчення.
На зворотний бік тимчасового посвідчення вносяться відомості про місце проживання особи. { Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 160 ( 160-2007-п ) від 07.02.2007 }
grezin.ucoz.com
|
|
| |
Ирина | Дата: Среда, 15.06.2011, 06:53 | Сообщение # 6 |
АДМИНИСТРАТОР САЙТА
Группа: Проверенные
Сообщений: 11878
Награды: 133
Статус: Отсутствует
| Quote (РоманГрезин) Ирина, сообщите, пожалуйста, автору вопроса, где прочитать овтет. Сделано.
Вы, меня звали ?
|
|
| |
Ирина | Дата: Среда, 15.06.2011, 09:53 | Сообщение # 7 |
АДМИНИСТРАТОР САЙТА
Группа: Проверенные
Сообщений: 11878
Награды: 133
Статус: Отсутствует
| от tusja
Огромное спасибо за ответ! Очень все доступно объяснили. Есть еще один нюанс. Если можно, ответьте и заранее благодарю. Вопрос: если сын может при поступлении в ВУЗ пользоваться всеми правами гражданина Украины, имея посвідку, то как быть с приписным, который обязателен при поступлении в ВУЗ (в данном случае это Медуниверситет). Глядя на эту посвідку майор в военкомате ткнул пальцем на запись в посвідке "гражданство - РФ"...
Вы, меня звали ?
|
|
| |