Да, правильно, гражданин Украины МОЖЕТ предъявлять в РФ внутренний паспорт, но поскольку он удостоверяет личность в Украине - вполне всегда можно обходиться в РФ загранпаспортом (ЗП)Украины, а для лиц до 18 лет - проездным документом ребенка (хотя с 16 лет гражданину Украины, не оформившему по укр. правилам выезд на ПМЖ за границу, внутренний паспорт все равно надо иметь). Так что выходом может быть получение загранпаспорта - но дело в том, что в консульстве Украины, если не оформлять выезда на ПМЖ в РФ (по украинским правилам!) могут отказать в выдаче ЗП. Тем более что ЗП, согласно положению о паспорте, гражданам Украины до 18 лет выдают только в особых случаях.
В частности, отдельный ЗП консульство выдаст с 16 лет гражданину Украины, если у него (родителей) оформлен выезд на ПМЖ за границу (по укр. правилам) (по информации консульств), но см. ниже положение о ЗП - обязано укр. консульство оформить ЗП и если гражданин Украины 16 лет и старше учится в данной стране - требуйте!
До 16 лет - если есть необходимость самостоятельного выезда за границу (согласно Положению), однако консульства информируют, что до 16 - только если росс. сторона настаивает на необходимости ЗП для оформления разрешения на временное проживание. Так что если ребенок, обучаясь в РФ, живет там сам, без родителей - можно было бы потребовать ЗП от консульства и до 16 лет. Но если вместе с родителями - консульство до 16 лет не станет оформлять отдельный ЗП ребенку.
в Положении о паспорте и в Правилах оформления выдачи ЗП и проездного документа ребенка есть такое противоречие: с 16 лет консульство должно, по Положению, оформить ЗП просто по факту длительного обучения (не только при оформлении ПМЖ за границей по укр правилам). А вот в по проездному документу ребенка в Правилах оформления ЗП говорится, что консулсьвто выдаст проездной документ ребенка гражданам Украины, постоянно проживающим в данной стране (а консульство под этим понимает только оформление ПМЖ по укр. правилам)
Попытайте счастья в конс. отделе Посольства Украины в Москве, контакты ниже. откажут - придется найти время приехать в Украину, где зарегистрированы по м.ж. и получить в овире если не ЗП - хоть проездной документ ребенка. (только согласуйте выезд в теченеи учебного года со школой и органом ФМС, т.к. если студенты выезжают спонтанно в течение учебного года - потом могут быть проблемы с миграц. учетом и дальнейшим обучением). На каникулах - возможно получится съездить в Украину и получить документ
школу должен удовлетворить и проездной документ ребенка, т.к. сама страна - Украина - решает, какие документы удостоверяют личность ее граждан за границей
http://www.mfa.gov.ua/russia/ru/3702.htm
Консульский отдел Посольства Украины в России
125009, Москва, Леонтьевский переулок, 20
Советник, заведующий Консульским отделом - Саенко Владимир Михайлович
629-19-88, ф. 629-46-72
Сектор паспортной работы
629-34-22, 629-28-04
Визовый сектор
629-69-22
Сектор гражданства
629-14-57
Сектор оформления ПМЖ
629-42-22
Справочно-информационная служба: 629 97 42
электронный адрес для общения с гражданами: gc_ru@list.ru
электронный адрес консульского отдела: gc_ru@mfa.gov.ua
об оформлении ЗП консульством
http://www.mfa.gov.ua/russia/ru/3763.htm
http://www.mfa.gov.ua/russia/ru/publication/content/11822.htm
Quote (Гость)
Возмущались работники банка для изготовления крточки для получения стипендии, их программа не принимает Украинские серии и номера. Мы отвечали, что это их проблемма и они сами ее решали, карточку выдавали.
Да, такое бывает и в РФ с иностранцами и в Украине с иностранцами (напр. в Украине не все банки или не сразу продумали возможность внесения данных ВнЖ или росс. паспорта). Создатели каких-то комп. программ просто не учитывали, что есть еще такие люди - иностранцы, и у них документы не как у всех. Бывает, решается со скрипом.
========
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1068.1162.0
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 23 лютого 2007 року N 719-V
ПОЛОЖЕННЯ
про паспорт громадянина України для виїзду за кордон
1. Це Положення регулює питання оформлення та виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт).
2. Паспорт - це документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання ним державного кордону України та перебування за кордоном.
Паспорт є власністю України.
3. Паспорт оформляється:
громадянам України, що досягли 18-річного віку і постійно проживають в Україні, - за їх особистим зверненням або зверненням законних представників таких громадян щодо одержання паспорта до підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. У виняткових випадках (за наявності вимог держави, до якої здійснюється виїзд, чи міжнародної організації, якщо виїзд пов'язаний з участю у заходах, які здійснюються такою організацією, а також у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України) паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-річного віку;
громадянам України, що постійно проживають, перебувають у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні за кордоном і досягли 16-річного віку, - за їх особистим клопотанням про одержання паспорта або клопотанням їх законних представників, поданим до закордонних дипломатичних установ України. Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, можуть подати клопотання про одержання паспорта також до Міністерства закордонних справ України. Оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби в самостійному виїзді таких осіб за кордон;
=======
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1056.1062.13&nobreak=1
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 березня 1995 р. N 231
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 24 березня 2004 р. N 380
( 380-2004-п )
ПРАВИЛА
оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення
1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт) і проїзний документ дитини (далі - проїзний документ) є документами, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України особи, на яку вони оформлені, і дають право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну.
2. Оформлення і видача паспорта / проїзного документа здійснюється громадянам України:
які постійно проживають в Україні, - територіальними органами та підрозділами Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб;
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 810 від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 від 27.08.2009; зміни визнано неконституційними, на підставі Рішення Конституційного Суду N 6-рп/2010 від 17.02.2010; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 559 від 07.07.2010 )
які постійно проживають за кордоном, - МЗС, дипломатичними представництвами та консульськими установами України; які перебувають у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працюють за контрактом або перебувають на лікуванні за кордоном, - дипломатичними представництвами та консульськими установами України.
4. Із заявою про оформлення паспорта можуть звертатися громадяни України, які досягли 18-річного віку.
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1613 від 30.11.2004 )
У разі постійного проживання за кордоном, перебування у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працевлаштування за контрактом або перебування на лікуванні за кордоном можуть звертатися із заявою про оформлення паспорта громадяни України, які досягли 16-річного віку. Оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби самостійного виїзду таких осіб за кордон.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1613 від 30.11.2004 )
У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України, а також в інших випадках за наявності вимог з боку держави, до якої здійснюється виїзд, чи вимог міжнародної організації, для участі в заходах якої здійснюється виїзд, паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-річного віку.
20. Проїзний документ (Р.Г.: проездной документ ребенка) оформляється на три роки або до досягнення дитиною 18-річного віку.