если вы заполняете тамож. декларацию, направившись в красный - стоит в декларацию вносить максимум того, что может быть отнесено к товарам т.к. в красном коридоре все, что не задекларировано потенциально может быть конфисковано.
Quote (dmitry134)
Вариант 1. Таможенники соглашаются с тем, что это не товар, но требуют внесения залога в размере пошлины + НДС. Если они соглашаются с ценой, то по правилу «свыше 200 евро, но меньше 1000 евро, но легче 50 кг» это будет 44% от стоимости. Залог в 400 евро – это круто! Тем не менее, какова процедура внесения, и самое главное, возвращения такого залога? Сразу возникают вопросы. Я собираюсь выезжать через другой таможенный пункт (Днепропетровск). Соответственно, залог должны возвращать там. Какие документы нужно получить, чтобы всё сделали без разговоров? Возвращается вся сумма или часть? Какая?
Сначала попробуйте настоять на том, что все предметы и телескоп - личные вещи. попробуйте демонстративно позвонить по тел. доверия: я проверю, правильно ли вы классифицируете мои предметы. это уже может склонить таможенника к мысли, что лучше отделаться от вас побыстрее и пропустить без залога, тем более что видит, что взятки не будет.
Но если не помогает и это - попробуйте сначала сказать: телескоп - личная вещь, и залог вы взимаеет неправомерно. выдайте мне письменный отказ в пропуске телескопа как личной вещи, и ничего не попишешь - придется его отсавить у вас на хранение.
это тоже может подействовать благоприятно.
но поскольку оставлять на хранение вам ну никак неудобно - надо вовремя отыграть обратно (если таможенник уже собрался оформлять а хранение): хорошо,внесу залог.
конечно вернут всю сумму залога. Вносить надо в банк, если его - нужного не - в кассу таможни.
нерезидент вносит и получает налом в гривне,
в другой денежной единице можно внести только если нет обмена валюты в пункте пропуска.
вернут в той же денежной единице только в той же таможне, где ввозили товар и где вносили залог в данной валюте.
можно внести и получить в безналичной форме - карточкой.
на руках остается тамож. декларация в подтверждение внесения залога. при выезде из днепропетровска таможенник оформляет акт вывоза товара и вы с ним , с декларацией и своим заявлением обращаетесь в банк или в кассу таможни, откуда выезжаете.
переводчик.
http://pereklad.online.ua/
к сожалению неёмкий . поищите поисковиками более объемный укр-русск переводчик. потому что вам полезно будет иметь текст Порядка внесения залога
http://zakon.nau.ua/doc/?code=z0984-08
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
18.08.2008 N 908
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 2008 р.
за N 984/15675
ПОРЯДОК
надання громадянами митному органу фінансової гарантії шляхом унесення грошової застави при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України та транспортних засобів з метою транзиту через територію України та її повернення
[действующая редакция - Р.Г.]
2. Порядок унесення грошової застави
2.1. Грошова застава вноситься:
у національній валюті України - громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами;
в іноземній валюті - громадянами-нерезидентами в разі відсутності пункту обміну іноземної валюти.
Використання нерезидентами готівкової іноземної валюти як засобу платежу здійснюється відповідно до Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 30.05.2007 N 200, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.06.2007 за N 656/13923.
2.2. Грошова застава через банк уноситься громадянином або його вповноваженою особою у готівковій або безготівковій формі на рахунок митниці відправлення відповідно до Порядку розрахунково-касового обслуговування через органи Державного казначейства України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України, Державної митної служби України від 24.01.2006 N 25/44, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.2006 за N 64/11938, до/або на момент митного оформлення товарів та/або транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а саме: у національній валюті в безготівковій формі - на рахунки, відкриті на ім'я митних органів в Головному управлінні Державного казначейства України у місті Києві за балансовим рахунком 3734 "Депозитні рахунки органів стягнення"; в іноземній валюті, готівкою в національній валюті - на рахунки 2603 "Розподільчі рахунки суб'єктів господарської діяльності", відкриті на ім'я митних органів в банку.
У разі відсутності відділень уповноваженого банку в пунктах пропуску через митний кордон України грошова застава може бути внесена готівкою до каси митниці відправлення або прийнята посадовою особою митного органу, якою після закінчення зміни має бути передана до каси митного органу.
2.3. Сума коштів, унесених як грошова застава, еквівалентна сумі передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при митному оформленні товарів у вільний обіг на території України.
2.4. Для обчислення суми грошової застави ставки податків і зборів перераховуються за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату оформлення квитанціїМД-1.
2.5. Прийняття митницею відправлення грошової застави здійснюється із застосуванням квитанції МД-1 згідно з Порядком застосування уніфікованої митної квитанції МД-1, затвердженим наказом Держмитслужби України від 04.01.2005 N 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.01.2005 за N 66/10346.
2.6. При уточненні суми грошової застави доплата може бути внесена громадянином або вповноваженою особою на відповідний рахунок митного органу через уповноважений банк, а в разі його відсутності - до каси митного органу.
2.7. Протягом чотирьох годин відповідальна особа оперативного підрозділу, визначена керівником митного органу, на рахунок якого внесено грошову заставу, розміщує в базі Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС Держмитслужби) повідомлення про внесення громадянином грошової застави (далі - Повідомлення про внесення грошової застави), форму якого наведено в додатку 1 до цього Порядку.
У разі відсутності зв'язку з ЄАІС Держмитслужби передання електронної копії Повідомлення про внесення грошової застави здійснюється одразу після поновлення зв'язку з ЄАІС Держмитслужби.
2.8. Контроль за наявністю в базі ЄАІС Держмитслужби Повідомлення про внесення грошової застави здійснює посадова особа митниці призначення, визначена керівником митного органу.
2.9. Сума грошової застави зберігається на відповідному рахунку митниці відправлення до настання дати повернення або забезпечення стягнення у встановленому порядку.
3. Порядок повернення грошової застави
3.1. За умови виконання громадянином наданого митному органу зобов'язання грошова застава повертається громадянинові (уповноваженій ним особі) або за його заявою залишається на відповідному рахунку митниці відправлення як передоплата для забезпечення виконання майбутніх зобов'язань.
Контроль за виконанням громадянами таких зобов'язань здійснює відповідний оперативний підрозділ митниці відправлення.
3.2. Як підтвердження виконання громадянином зобов'язання митний орган, який здійснює пропуск товарів та/або транспортних засобів за межі митної території України, за фактом їх митного оформлення складає Акт про підтвердження вивезення товарів та/або транспортних засобів (далі - Акт про підтвердження) за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.
Акт про підтвердження складається у двох примірниках. Перший примірник залишається у справах митного органу, який здійснює пропуск товарів та/або транспортних засобів за межі митної території України, другий - видається громадянину.
Акт про підтвердження складається посадовою особою митниці, яка здійснила митне оформлення, підписується нею, а також керівником оперативного підрозділу (його заступником) і посадовими особами цього підрозділу. Підпис посадової особи, яка складає Акт про підтвердження, засвідчується відбитком її особистої номерної печатки.
3.3. Повернення грошової застави здійснюється у готівковій або безготівковій формі відповідно до Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20.07.2007 N 618, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2007 за N 1097/14364, на підставі письмової заяви громадянина, до якої додаються другий примірник квитанції МД-1, який підтверджує внесення відповідних сум грошової застави, та Акт про підтвердження.
Заява складається у довільній формі з обов'язковим зазначенням способу повернення:
готівкою - для виплати коштів громадянам, якщо такі кошти вносилися готівкою;
безготівково - з обов'язковим зазначенням реквізитів банківського рахунку громадянина.
3.4. Повернення громадянинові або вповноваженій ним особі грошової застави, унесеної готівкою в національній валюті України, здійснюється митницею призначення через відділення уповноваженого банку або касу митниці.
3.5. Відповідна посадова особа митниці призначення для забезпечення контролю за поверненням грошової застави перевіряє наявність в ЄАІС Держмитслужби Повідомлення про внесення грошової застави. У разі його відсутності митниця призначення в оперативному порядку з'ясовує з митницею відправлення питання щодо внесення грошової застави. Для підтвердження факту внесення грошової застави митниця відправлення надсилає іншими каналами зв'язку митниці призначення копію Повідомлення про внесення грошової застави.
Зняття Повідомлення про внесення грошової застави з контролю здійснюється митницею призначення після повернення грошової застави шляхом унесення до відповідної електронної копії Повідомлення про внесення грошової застави, яке міститься в базі ЄАІС Держмитслужби, відмітки про повернення грошової застави.
Митниця призначення після повернення грошової застави громадянинові або вповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня надсилає митниці відправлення повідомлення про необхідність перерахування грошової застави, форму якого наведено в додатку 3 до цього Порядку.
У разі відсутності коштів на відповідному рахунку митниці призначення зазначене повідомлення надсилається негайно.
На підставі цього повідомлення митниця відправлення не пізніше трьох банківських днів перераховує митниці призначення відповідну суму грошової застави.
3.6. У разі повернення грошової застави через касу митниця призначення, зазначена в Повідомленні про внесення грошової застави, заздалегідь робить заявку до вповноваженого банку на замовлення необхідних для цього коштів.
Керівник митниці призначення на дату очікуваного вивезення товарів та/або транспортних засобів повинен забезпечити доставку сум грошової застави до відповідного міжнародного пункту пропуску через митний кордон України та подальше їх зберігання.
Суми грошової застави видаються посадовою особою служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності відповідній посадовій особі оперативного підрозділу, з якою укладено договір про матеріальну відповідальність згідно із законодавством України.
Після закінчення зміни посадова особа оперативного підрозділу подає до служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності звіт про використання цих коштів. Якщо закінчення зміни припадає на вихідний або святковий день, то вищезазначений звіт подається в перший робочий день, наступний за звітним. Якщо кошти, які були заявлені з метою повернення громадянам сум грошової застави, не використані за призначенням, то вони повинні бути повернуті в касу митного органу не пізніше наступного робочого дня.
Служба фінансів, бухгалтерського обліку та звітності митного органу, який здійснюватиме повернення сум грошової застави, повинна встановити відповідний ліміт каси.
На вихідні та святкові дні начальник митного органу повинен забезпечити міжнародні пункти пропуску через митний кордон України відповідними коштами, заздалегідь замовленими в банку, та їх зберігання.
3.7. Повернення грошової застави в іноземній валюті здійснюється виключно митним органом, на рахунок якого вона була внесена, на підставі документів, визначених у пункті 3.3 цього Порядку.
3.8. У разі втрати чи повного псування ввезених тимчасово або з метою транзиту товарів та/або транспортних засобів унаслідок форс-мажорних обставин (дій надзвичайних або непереборних обставин чи подій), що підтверджується відповідними документами, строки, передбачені зобов'язаннями громадян, зупиняються, а грошова застава повертається власнику або вповноваженій ним особі.
Грошова застава повертається громадянинові або вповноваженій ним особі митницею відправлення за умови наявності оригіналів документів, що підтверджують факт настання форс-мажорних обставин, та другого примірника квитанції МД-1.
3.9. У разі порушення зобов'язання громадянина такий громадянин несе відповідальність згідно із законодавством України. У цьому разі грошова застава застосовується для забезпечення стягнення й зараховується до Державного бюджету України в установленому порядку за відповідними кодами бюджетної класифікації.
3.10. Контроль за своєчасними розрахунками між митними органами з відновлення/перерахування грошової застави покладається на начальників служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головних бухгалтерів митних органів.
4. Сплата та повернення грошової застави із застосуванням платіжних карток
4.1. Громадянин або вповноважена особа можуть унести грошову заставу на відповідний банківський рахунок митного органу з використанням платіжних карток.
4.2. На бажання громадянина або вповноваженої особи внести суму грошової застави з використанням платіжної картки посадова особа митниці відправлення здійснює відповідні розрахунки та заповнює повідомлення для уповноваженого банку, форма якого встановлена Порядком застосування уніфікованої митної квитанції МД-1, затвердженим наказом Держмитслужби України від 04.01.2005 N 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.01.2005 за N 66/10346.
Зазначене повідомлення громадянин або вповноважена особа подає працівникові вповноваженого банку з платіжною карткою та паспортом або іншим документом, що засвідчує особу.
4.3. На підставі повідомлення для уповноваженого банку з відміткою "Сплачено", засвідченою особистим підписом працівника цього банку, квитанції (сліпа) цього самого банку про перерахування громадянином зазначених у повідомленні коштів на відповідний банківський балансовий рахунок митного органу посадова особа митниці оформлює квитанцію МД-1 щодо внесення громадянином грошової застави.
4.4. Інформація щодо прийнятих платежів із застосуванням платіжних карток щоденно подається уповноваженим банком до митного органу.
4.5. Авторизація та розрахунки сум грошової застави, унесеної з використанням платіжної картки, здійснюються винятково в національній валюті України.
4.6. Повернення грошової застави, сплаченої з використанням платіжної картки, здійснюється з дотриманням вимог глави 3 цього Порядку. При цьому для зарахування грошової застави на картковий рахунок громадянина в заяві обов'язково зазначається додаткова інформація щодо номера карткового рахунку, реквізитів банку тощо.
5. Облік сум грошової застави
5.1. Облік руху сум грошової застави ведеться посадовою особою служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності митного органу в журналі обліку сум грошової застави в електронному вигляді та на паперових носіях, форму якого наведено в додатку 4 до цього Порядку.
Заповнення в електронному вигляді граф 1 - 7 журналу обліку сум грошової застави здійснює відповідний оперативний підрозділ митного органу.
Журнал обліку сум грошової застави на паперових носіях повинен бути пронумерований, прошнурований, скріплений підписами начальника митного органу та начальника служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера, а також гербовою печаткою.
5.2. У разі здійснення громадянином передоплати сум грошової застави посадова особа служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності після отримання щоденної виписки з відповідного рахунку заносить інформацію про суму, дату та номер документа, за яким унесено кошти, до картки аналітичного обліку в розрізі громадян (далі - картка - особовий рахунок), форма якої наведена в додатку 5 до цього Порядку. Зазначена інформація передається до оперативних підрозділів, які ведуть журнал обліку сум грошової застави.
5.3. Аналогічно ведеться облік сум грошової застави, які за заявою громадянина залишаються на відповідному рахунку митного органу для забезпечення виконання ним майбутніх зобов'язань.
При цьому картка - особовий рахунок відкривається після надходження до ЄАІС Держмитслужби повідомлення про залишення суми грошової застави в рахунок майбутніх платежів.
5.4. Сума передоплати грошової застави перебуває на відповідному рахунку митного органу протягом строку, визначеного законодавством України. По закінченні цього строку кошти перераховуються до Державного бюджету України.
5.5. У разі невиконання громадянином зобов'язання у визначений строк керівник оперативного підрозділу митного органу, на рахунок якого була внесена грошова застава, повідомляє про це посадову особу служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності не пізніше наступного робочого дня з моменту порушення зобов'язання. Форма повідомлення про невиконання зобов'язання наведена в додатку 6 до цього Порядку.
На підставі такого повідомлення посадова особа служби фінансів бухгалтерського обліку та звітності митного органу протягом трьох банківських днів здійснює перерахування відповідних сум грошової застави до Державного бюджету України за відповідними кодами бюджетної класифікації у встановленому порядку.
5.6. Відображення операцій з грошовою заставою у бухгалтерському обліку здійснюється за кореспонденцією субрахунків наведених в Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженій наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 N 61, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 14.08.2000 за N 497/4718.
Начальник Управління бухгалтерського обліку та звітності - головний бухгалтер М.В.Околіта
Додаток 1
до Порядку надання
громадянами митному органу
фінансової гарантії шляхом
унесення грошової застави
при тимчасовому ввезенні
товарів на митну територію
України та транспортних
засобів з метою транзиту
через територію України
та її повернення
Форма
____________________________________________________________
(найменування та код митного органу, на рахунок якого
внесено грошову заставу)
____________________________________________________________
(реквізити банку/органу Держказначейства, у якому
відкриті рахунки на ім'я митного органу)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про внесення грошової застави
N ____________ від ____________ 200 ___ р.
Прийнято від ________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові (за наявності)
громадянина)
__________________________________________________________________
(громадянство громадянина та його місце проживання)
суму грошової застави ____________________________________________
(сума цифрами та словами)
квитанція МД-1 серія _____ N _____ від __________________________,
(дата)
міжнародний пункт пропуску, через який повинен здійснюватися
випуск товарів та/або транспортних засобів, і митний орган, у зоні
якого він розташований, __________________________________________
дата очікуваного вивезення товарів та/або транспортних засобів ___
__________________________________________________________________
номер особистої номерної печатки _________________________________
(дата)
Начальник митного органу _______________________
Начальник служби - головний бухгалтер _______________________
Грошова застава повернута _______________________ ___________
(найменування митного (дата)
органу)
сума грошової застави ___________________________________________
(сума цифрами та словами)
квитанція МД-1 серія _______ N _________ від ____________________
(дата)
Грошова застава в сумі ______________________________ залишена на
(сума цифрами та словами)
рахунку митниці відправлення для забезпечення виконання майбутніх
зобов'язань _____________________
(дата)
Додаток 2
до Порядку надання
громадянами митному органу
фінансової гарантії шляхом
унесення грошової застави
при тимчасовому ввезенні
товарів на митну територію
України та транспортних
засобів з метою транзиту
через територію України
та її повернення
Форма
АКТ
про підтвердження вивезення товарів та/або транспортних засобів N ___
від ___________ 200 ___ р. ______________________________________
(найменування митного органу)
Ми, нижчеперелічені посадові особи митного органу, ___________
__________________________________________________________________
(посади, прізвища, ініціали)
__________________________________________________________________
_________________________________________________________ _________
_________________________________________________________________,
склали цей акт (у двох примірниках) про те, що ___________________
__________________________________________________________________
(найменування товарів та/або транспортних засобів)
оформлені в митному відношенні як такі, що вивезені за межі митної
території України.
Грошову заставу прийнято за квитанцією МД-1 серія ______ N ______
від ____________________
(дата)
_______________ ___________________________
підпис (ініціали, прізвище)
_______________ ___________________________
підпис (ініціали, прізвище)
_______________ ___________________________
підпис (ініціали, прізвище)
_______________ ___________________________
підпис (ініціали, прізвище)
М.П. (місце для відбитка особистої номерної печатки посадової
особи, яка склала цей Акт)
Додаток 3
до Порядку надання
громадянами митному органу
фінансової гарантії шляхом
унесення грошової застави
при тимчасовому ввезенні
товарів на митну територію
України та транспортних
засобів з метою транзиту
через територію України
та її повернення
Форма
Начальнику
____________________ митниці
ПОВІДОМЛЕННЯ
про необхідність перерахування грошової застави митниці призначення N ____ від _____________ 200 ___ р.
Найменування митного органу, на рахунок якого внесено грошову
заставу, _________________________________________________________
кому повернуто грошову заставу ___________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові
(за наявності) громадянина)
__________________________________________________________________
(у разі отримання уповноваженою особою робиться додаткова
позначка "за довіреністю")
На підставі чого здійснено повернення:
квитанція МД-1 серія _____ N _____ від _______________________
(дата)
Акт про підтвердження вивезення товарів та/або
транспортних засобів N _______________ дата ______________________
прізвище, ім'я, по батькові громадянина, на ім'я якого оформлено
квитанцію МД-1 ___________________________________________________
грошова застава в сумі ___________________________________________
(сума цифрами та словами)
підлягає перерахуванню ___________________________________________
(найменування та код митного органу,
__________________________________________________________________
яким повертається або повернута громадянину грошова застава)
__________________________________________________________________
(реквізити банку/органу Держказначейства, у якому відкриті
рахунки на ім'я митного органу)
Начальник митного органу _______________________
Начальник служби - головний бухгалтер