Ситуация не такая уж выигрышная.
Касается ли страховка, оформленная для поездки в Украину, Гос. погранслужбы Украины? Да, касается, см. п. 21. 2 Закона об ОСГПО "2. Что делать в таких ситуациях. "
Иметь ОСГПО или зел. карту на весь срок врем. ввоза автомобиля, как того и требует НА ВЪЕЗДЕ в Украину пункт 10.4. Во избежание нервотрепки хотя бы.
Что будет, если на выезде не иметь осгпо или гринкарту?
Пограничник имеет полномочия проверить наличие при ПЕРЕСЕЧЕНИИ (значит, в любом направлении), п. 21. 2 Закона. За отсуствие полиса п. 21. 4 предусматривает ответственность согласно действующему законодательству. Какой имено НПА предусматривает привлечение к ответственности за отсутствие полиса? только ст. 126 КоАП. Привлечь по ней (с уплатой штрафа через банк) могут, без суда, сами, сотрудники ГАИ со спец. званиями. И больше никто. Причем сотрудник ГАИ может задержать ТС до вынесения решения, но не более чем на 3 суток.
Таким образом, если Вы оказались в описанной Вами ситуации - стоило бы вести разговор (короткий) с опорой и на закон об ОСГПО и на КоАП. Не спорить, что полис нужен на весь срок поездки, но указать, что хотя Гос. погран.служба Украины (ГПСУ) контролирует при ПЕРЕСЕЧЕНИИ (в любом направлени), полис на весь срок Вы обязаны иметь на ВЪЕЗДЕ в Украину. Если нет на выезде? я, гражданин, несу ответственность. Кто привлекает? Только не ГПСУ. Привлекает ГАИ, укажите пограничнику статьи КоАП Украины: 222 (ГАИ привлекает к ответственности), 222-1 (закрытый перечень статей, по которым привлекает погранслужба, и 126-ой статьи или иной , предусматривающей ответственность за отсутствие полиса, там нет.), 255 (ГПСУ даже протокол не имеет права составить), 262 (ГПСУ не может задержать лично россиянина за подобное правонуршение).
Может быть, пограничник хочет Вам доставить к гаишнику? требуйте протокол админ. задержанияя, "для обжалования", ознакомив пограничника с п. 262. 2 КоАП. там админ. задержание предусмотрено за нарушение границы и погран. режима. Нарушение погран. режима усмотреть можно, конечно: ведь закон об ОСГПО требует полис на весь срок пребывания, но составлять протокол пограничники вряд ли станут. И Вы настаивайте, что п.10.4 Закона об ОСГПО обязывает иметь его только при въезде в Украину, а за отсутствие на выезде (21.4) - да, ответственность (гаишник может привлечь), скажите: был бы здесь гаишник - понес бы ответственность. но нарушение , описанное в 21.4 - не является нарушением погран. режима и не является причиной для задержания.
Заметить погранчинику, если он превратно понимает "штраф":
Штраф - это то, что предусмотрено постановлением о привлечении к ответственности, когда деньги вносятся банк и выдается квитанция. Иной "штраф" - это взятка.
Также, если пограничник устно отказывает - потребуйте постановление об отказе в пропуске через границу
Пример такого постановления:
http://russia-ukraine.tk/_fr/3/9626348.jpg
Отказ без постановления - обман. Сообщить об этом и, если не дает отказ, но продолжает претензии, устно отказывая - звонить демонстративно по тел. доверия (должен быть на бэдже и где-либо на видном месте на пункте пропуска)
http://rossiane.narod.ru/pogran_pravila_07.htm
Начальник управления пограничного контроля регистрации администрации Госпогранслужбы Украины Виталий Антонюк, для Системы «Россияне в Украине» (май 2007 года):
при отказе в пропуске через границу гражданину вручается постановление с указанием конкретной причины и основания отказа.
Требуйте свой экземпляр вынесенного пограничником постановления об отказе - "для обжалования". В постановлении должно быть основание отказа в выезде из Украины. Ознакомьте пограничника с закрытым перечнем оснований не пускать россиянин в Россию, из закона о правовом статусе иностранца, см. ниже, и убедите, что ничего не подходит.
запишите его личные данные и звоните по тел. доверия пограничник захочет Вас отпустить, даже несмотря на то, что позиции Ваши - проигрышные. поняв, что не получит денег, он не захочет ничего писать, чтобы не получить ненужный головняк.
переводчик
http://pereklad.online.ua/
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1088.644.3&nobreak=1
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Стаття 10. Види договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності та територія дії договорів
10.4. Під час в'їзду на територію України власник транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, зобов'язаний мати на весь термін перебування такого транспортного засобу на території України сертифікат міжнародного автомобільного страхування "Зелена картка" або внутрішній договір страхування цивільно-правової відповідальності.
21.2. Контроль за наявністю договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється:
Державтоінспекцією МВС України під час проведення державного технічного огляду, реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, а також при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
органами Державної прикордонної служби України під час перетинання транспортними засобами державного кордону України.
21.3. При використанні транспортного засобу в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред'являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 цієї статті, на їх вимогу.
21.4. У разі експлуатації транспортного засобу на території України без наявності чинного поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності особа несе відповідальність, встановлену законом.
[какую именно? по ст. 126 КоАП, см ниже - Р.Г.]
======
КоАП Украины
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1011.28.178&nobreak=1
Стаття 126. Керування транспортними засобами особами, які не мають відповідних документів або не пред'явили їх для перевірки
[часть первая - Р.Г.]
Керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, а у випадках, передбачених законодавством, належно оформленого дорожнього (маршрутного) листа або документів на вантаж, що перевозиться, ліцензійної картки на транспортний засіб, а так само поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
[минимум - 17 гривен, т.о. от 425 до 850 гривен - Р.Г.]
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1011.29.133&nobreak=1
Стаття 222. Органи внутрішніх справ (міліція)
Органи внутрішніх справ (міліція) розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, за порушення правил паспортної системи, правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів ( статті 124-1 - 126, ...
Від імені органів внутрішніх справ (міліції) розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
3) за адміністративні правопорушення, передбачені частиною ...першою статті 126, ... цього Кодексу, - працівники Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, які мають спеціальні звання.
Стаття 222-1. Органи Державної прикордонної служби України
Органи Державної прикордонної служби України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, порушенням іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, а також з неповерненням капітаном іноземного судна перепусток на право сходження на берег осіб суднового екіпажу (стаття 202, частина друга статті 203, стаття 207).
Від імені органів Державної прикордонної служби України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
начальники органів охорони державного кордону та Морської охорони Державної прикордонної служби України та їх заступники;
керівники підрозділів органів охорони державного кордону та Морської охорони Державної прикордонної служби України, які безпосередньо виконують завдання з охорони державного кордону України.
[соответственно - заниматься правонарушениями, предусмотренными другими статьями КоАП, в т.ч. статьей 126 - вне компетенции Гос. погран. службы Украины - Р.Г.]
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення
У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати:
1) уповноважені на те посадові особи:
органів Державної прикордонної служби України (частини друга, четверта і п'ята статті 85, статті 185-10, 191, частина перша статті 203, статті 204 - 206-1);
У справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів, зазначених у статтях 222 - 244-17 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи цих органів. Крім того, протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати:
16) посадові особи органів Державної прикордонної служби України (частини перша і третя статті 85, статті 121-1, 195)
[т.е. Гос. погран. служба Украины и протокол по ст. 126 не может составить. В ответ на любые претензии требуйте протокол. "нет протокола? вопрос закрыт, досвидос!" - Р.Г.]
Стаття 262. Органи (посадові особи), правомочні здійснювати адміністративне затримання
Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може провадитися лише органами (посадовими особами), уповноваженими на те законами України.
Адміністративне затримання провадиться:
2) органами прикордонної служби - у разі незаконного перетинання або спроби незаконного перетинання державного кордону України, порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, вчинення злісної непокори законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця чи працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, порушення правил використання об'єктів тваринного світу в межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району, у територіальному морі, внутрішніх водах та виключній (морській) економічній зоні України, порушення правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду через територію України;
[о задержании россиянина из-за нарушения по ст. 126 ГПСУ тоже не может. А отсутствие страховки уж точно не является нарушение пограничного режима. Если у них другое мнени - требуйте протокол админ. задержания - Р.Г.]
Стаття 265-2. Тимчасове затримання транспортних засобів
У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Після тимчасового затримання транспортного засобу працівник Державної автомобільної інспекції зобов'язаний надати особі можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу за власним вибором і вжити заходів щодо повернення автомобіля до місця постійної дислокації, а також забороняє експлуатацію транспортного засобу до усунення несправностей, виявлених у процесі його огляду.
Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання.
Після закінчення триденного строку тимчасового затримання транспортного засобу особа має право звернутися за отриманням тимчасово затриманого транспортного засобу. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.
За подання такого звернення та повернення особі тимчасово затриманого транспортного засобу не може стягуватися плата.
Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках та стоянках визначається Кабінетом Міністрів України.
[т.е. по ст. 126 может быть задержано ТС, до вынесения постановления по делу. Кем задержано? только сотрудниками ГАИ - Р.Г.]
========
http://www.adybov.ru/forum/viewtopic.php?f=9&t=288
Закон Украины от 04.02.1994 № 3929-XII "О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства"
Статья 26. Выезд из Украины
Иностранцы и лица без гражданства выезжают из Украины по действующим паспортным документам.
Выезд из Украины иностранцу и лицу без гражданства не разрешается, если:
- в отношении него ведется дознание или предварительное следствие или уголовное дело рассматривается судом – до окончания производства по делу;
[Вы стоите на границе перед пограничником, и он обнаружил отсутствие полиса - означает ли это, что в отношении Вас ведется дознание и пр... ? нет. - Р.Г.]
- он осужден за совершение преступления - до отбытия
наказания или освобождения от наказания;
[даже если Вы совершили ПРАВОНАРУШЕНИЕ, а не ПРЕСТУПЛЕНИЕ, а для этого ГАИ Вас должно привлечь, и не понесли наказание - не уплатили штраф, все равно это не есть основание запретить выезд из Украины - Р.Г.]
- его выезд противоречит интересам обеспечения безопасности Украины - до прекращения обстоятельств, которые препятствуют выезду.
Выезд из Украины иностранца и лица без гражданства может быть отложен до выполнения им имущественных обязательств перед физическими и юридическими лицами в Украине.
[если бы даже ГАИ оштрафовало, а я не заплатил до выезда - все раво этот пункт нельзя применять, т.к. мой долг в этом случае - перед государством ,а оно не является ни физлицом, ни юрлицом. Но каким образом пограничник меня спровадит к гаишнику? для этого требуется админ. задержание, а выше мы видели, из КоАП, что пограничнику мое нарушение 126 статьи не дает основание производить адм. задержание. - Р.Г.]