вот как появлялась эта поправка: после того, как парламент принял первый вариант,
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.....0A.html "Громадяни-резиденти, які на законних підставах тимчасово проживають за кордоном, за умови, що таке проживання є наслідком навчання, виконання ними службових обов'язків або зобов'язань за договором (контрактом) або перебування у шлюбі з іноземним громадянином, та перебувають на тимчасовому консульському обліку у закордонних дипломатичних установах України, у разі короткотермінового відвідання України мають право тимчасово ввезти транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності для власних потреб на термін до 60 днів без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів. Цей термін може бути продовжено Державною митною службою України або уповноваженими Державною митною службою України митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та інших видів діяльності громадян, які ввезли такі транспортні засоби.".
Президент заветировал - и вот его аргументы - почему - и какой вариант он предложил (этот вариант и был окончательно принят)
31.03.2010 15:53
Прес-служба Президента України Віктора Януковича
Глава держави повернув зі своїми пропозиціями до парламенту Закон України
Президент України Віктор Янукович відповідно до частини другої ст. 94 Конституції повернув зі своїми пропозиціями Закон України «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» для повторного розгляду Верховною Радою України.
Пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України представлятиме заступник Міністра фінансів України Т.Єфименко.
ПРОПОЗИЦІЇ
до Закону України «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей,
товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами
на митну територію України»
Прийнятий Верховною Радою України 11 лютого 2010 року Закон України «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» не може бути підписаний з таких підстав.
...
Крім того, за відсутності у положенні Закону, що надійшов на підпис, будь-яких обмежень щодо кількості та періодичності ввезення транспортних засобів громадянами-резидентами на пільгових умовах,...запроваджувана Законом норма може бути використана для зловживань і ухилень громадян від сплати ввізного мита та інших податків (зборів), створити правове підґрунтя для вчинення корупційних правопорушень, спричинити необґрунтовані втрати державного бюджету, з чим не можна погодитися.
1) статтю 1 викласти в такій редакції:
«1. Доповнити статтю 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 1, ст.2; 2009 р., № 29, ст.389) після частини другої новою частиною такого змісту:
«Громадянин України, який перебуває на консульському обліку в консульській установі України, у разі відвідання України має право тимчасово ввезти під зобов'язання про зворотне вивезення власний транспортний засіб за кодом 8703 та причеп до нього (за умови ввезення разом із транспортним засобом) за кодом 8716 10 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів».
======
То ЕСТЬ, было так: на срок 60 дней. У президента была претензия: нет ограничения количества и периодичности ввоза на льготных условиях (без пошлины и пр. тамож. платежей), в результате он предложил:
" на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року "
что и было окончательно принято парламентом
=====
Есть здесь какие-либо основания усматривать, что Президент с парламентом ввели требование именно ОДИН РАЗ в течение года? конечно, нет. Закон вполне понятно сформулировал додумывать таможенникам нет необходимости.