по приведенным DrugOnом ссылкам - правда хорошие обсуждения, можно почерпнуть нужное. по сути вопроса. Варианты существуют такие:
- ввезти в РФ для свободного использования - т.е. растаможить, с уплатой таможенных платежей (это много и хлопотно) - вариант почти ни для кого не приемелемый
- продать автомобиль в Украине и полученные деньги потратить там же или в РФ по усмотрению - но как я понимаю, хочется не продавать, и не покупать, а именно пользоваться уже имеющимся своим автомобилем в Украине
- найти надежное доверенное лицо с регистрацией по м.ж. в Украине, с кем оформить договор купли-продажи, сделав номинальным владельцем, которое поставит автомобиль на постоянный учет на себя. А это лицо оформит нотариально заверенную доверенность (или периодически на время отпуска доверенность оформлять - стоимость услуг нотариуса зависит от срока действия доверенности).
Если бы был совледелец (в т.ч. номинальный, фиктивный)- местный житель - ТС можно было бы поставить на учет на одного из совладельцев, а второй (может не иметь регистарции по м.ж. в Украине) вписывается в св-во о регистарции как имеющий право управлять. Но ведь нужно найти такого совладельца и оформить совладение.
- поставить на учет на себя, для чего получить вид на жительство в Украине с обязательной в таких случаях регистрацией по м.ж. в Украине. Именно регистрация и дает возможность ставить ТС на учет (иммиграционная карта и временная регистрация в овире - тоже, но только на временный учет - плохой вариант - много хлопот и каждый раз все временно). Вы имет право на ВнЖ, т.к., очевидно родились в Украине, или мать родилась в Украине. И есть где прописаться (обязательное условие для ВнЖ).
======
Подводные камни последнего варианта:
- получать ВнЖ - это немало хлопот
- для управления в Украине с ВнЖ потребуется получение украинского ВУ
- не сможете ввезти в РФ временно без внесения залога в размере тамож. платежей
-сейчас многие овиры почему-то как осатанели и требуют снятия с учета в РФ. это НЕПРАВИЛЬНАЯ позиция, и другие овиры не ставят таких условий. Но если потребует листок убытия из РФ- или противодействовать требованием письменного отказа для обжалования, или отказаться от мысли о ВнЖ, т.к. жить-то надо в РФ, а как там без регистрации по м.ж.?
- Если же получится получить ВнЖ без снятия с учета в РФ - минус видится разве что в оплате коммунальных платежей по обоим адресам прописки,
- а также в том, что имея ВнЖ с регистрацией по м.ж. в Украине и не жить там фактически - рано или поздно может вычислить и взяться за нарушителя овир.
- Ну и жить в РФ и содержать почти год машину в Украине не пользуясь ею - тоже серьезные неоправданные расходы. Выходом было бы поставить по ВнЖ машину на учет на себя, но кому-то из родственников, знакомых, дать пользоваться, забирая на время посещения Украины. Тогда уже проще не заморачиваться с получением ВнЖ, а продать фиктивно машину этим знакомым, если им можно доверять и они согласны пользоваться, отдавая периодически Вам.
см. ПОРЯДОК
державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів,
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1059.1122.11&nobreak=1
(действующая редакция)
6. Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними
особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах
Державтоінспекції (далі - підрозділи Державтоінспекції).
Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним
особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за
однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників
державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі
його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника
засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва
про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних
засобів щодо іншого співвласника може бути зроблено
запис: "__________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові або найменування
__________________________ має право керувати (експлуатувати) та є
юридичної особи)
співвласником".
7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) у підрозділах Державтоінспекції (крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком) та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.
8. Державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух") , а також транспортні засоби, зібрані (складені) із складових частин серійних транспортних засобів без дотримання вимог зазначеного Закону.
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою:
довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби;
копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин;
довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску;
акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача;
вантажна митна декларація або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
договір фінансового лізингу.
Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Перед відчуженням, передачею зазначені транспортні засоби повинні бути зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспеції, не допускається.
Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Бланки довідок-рахунків, актів приймання-передачі транспортних засобів підприємств - виробників таких засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, за формами згідно з додатками 1 і 6 є бланками суворої звітності і виготовляються відповідно до порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283.
У разі коли власники транспортних засобів мають заборгованість із сплати штрафу за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, їм може бути відмовлено в проведенні державної реєстрації (перереєстрації), знятті з обліку транспортного засобу.