Quote (Гость)
скажите пожалуйста, а если уехать в cша с российским загранпаспортом. а у меня еще есть украинский внутренний паспорт и скоро срок действия истечет, если я украинский паспорт не продлю, что будет?
к тому же я в cша поменяю фамилию.
я буду большие штрафы на украине платить, за то что не сменила фото?
Если гражданин Украины выезжает на ПМЖ в иную страну - он, если оформил такой выезд на ПМЖ по украинским правилам (получил в укр. загранпаспорт отметку укр. овира или укр. консульства о ПМЖ в определенной стране) может не иметь внутренний паспорт, а точнее - его снимают с регистрации по м.ж. в Украине и он сдает внутренний паспорт в укр. овир.
Но проблема в том, что даже если гражданин Украины получил ВнЖ в определенной стране, но не оформил ПМЖ по украинским правилам - для Украины он остается таким же жителем Украины как и раньше. Получив ВнЖ в США, можно оформить ПМЖ по укр. правилам, обратившись в укр. консульство. Но оформлять ПМЖ по укр. правилам вне Украины - сложнее, чем находясь в Украине. и я не уверен, что у Вас в США это получится. см. ниже порядок.
А без такого оформления ПМЖ укр. консульство запросто откажется оформлять укр. загранпаспорт (к тому же в данном случае дело усложняется отсутствием В ПРИНЦИПЕ у гражданки Украины укр. загранпаспорта, а для Украины Вы ТОЛЬКО гражданка Украины), и получится, что Вы, если не оформите ПМЖ по укр. правилам или не вклеете в Украине фотографию - просто будете жить в США с росс. ЗП и укр. внутр. паспортом без нужной фотографии. По месту регистрации в Украине Ваших родственников могут (скорее всего будут) беспокоить по этому поводу (и лучше, если они не говорят о выезде в США, т.к. будет понятно, что только с внутр. укр. паспортом туда не поедешь). но родственники за Вас не в ответе, а Вам, пока Вы не приедете в Украину, укр. паспорт будет просто без надобности, и оформлять выезд на ПМЖ в США по укр. правилам - тоже, если Вы собираетесь жить в США с ВнЖ , оформленным на росс. ЗП.
Вы собираетесь потом из США приезжать в Украину? Если да - вот здесь могут быть трудности. По какому паспорту Вы захотите въехать в Украину? если по российскому ЗП - это можно. Въехать по росс. ЗП и потом, если захотите, прийти в укр. овир и вклеить фотографию в укр. паспорт, не "светя", что въехали по российскому.
За проживание в Украине (пока не оформляли ПМЖза границей по укр. правилам - формлаьно - живете в Украине) без действительного паспорта - согласно ст. 197 укр. КоАП (см. ниже) - ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ или штраф 17-51 гривна.
Что посоветовать в данной ситуации - трудно сказать. если Вы не собираетесь возвращаться в Украину - можно не пытаться как-то урегулировать эту проблему, а если понадобится въехать в Украину временно - сделать это по росс. паспорту. Если же укр. гражданство важно, тогда имело бы смысл оформлять как положено выезд на ПМЖ по укр. правилам. Правда, если оформлять въезд и ВНЖ в США по росс. папсорту - с украинскими органами будут по-любому трудности: они будут знать о росс. паспорте и для любых своих действий тербовать выхода из второго гражданства.
Вы также можете въехать в Украину получив в укр. консульстве в США свидетельство на возвращение в Украину, с которым по приезде в Украины тоже идете в укр. овир. Консульство Украины, см. ниже, пишет об оформлении такого св-ва только в случае утери ЗП, но в действительности такое св-во обязаны оформлять ВСЕГДА, когда гражданин (в данном случае Украины) не имеет документа, действительного для пересечения границы.
Если Вы, будучи гражданкой Украины, приобрели росс. гражданство (очевидно, так), кипешить по поводу второго - российского паспорта, если его наличие выяснится, укр. орган, конечно, может. Формально Вы все равно остаетесь для них укр. гражданкой, и приобретение второго гражданства само по себе не прекращает украинское гражданство. По вашему обращению, просьбе Вас могут лишить укр. гражданства. Или по факту принятия иного гражданства Вас могут лишить укр. гражданства, но для этого есть процедура, и пока нет указан президента о лишении вас укр. гражданства - Вы остаетсь укр. гражданкой. А решения о лишении укр. гражданства "двухпаспортных" до сих пор были лишь ЕДИНИЧНЫМИ (при том, что двухпапсортных - огромное кол-во).
Проблема в том, что когда укр. граждане хотят получить укр. паспорт (вклеить фото - это по сути восстановить действие паспорта), и укр. орган выясняет , что есть иное гражданство - он на непонятно каком основании может требовать написать обязательство выйти из иного (в данном случае российского) гражданства. Поэтому когда поедете в Украину - наверное, лучше въехать в нее по российскому, а в укр. овире вклеить фотографию, не говоря о росс. паспорте.
Въехать же в Украину по внутреннему паспорту без нужной фотографии - даже если из России - будут проблемы на границе, ведь внутренний паспорт без вовремя вклеенных фотографий - недействителен (см. ниже Положение о паспорте).
Посольство Украины в США
http://www.mfa.gov.ua/usa/ua/24016.htm
"ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ"
Правила, що регулюють порядок оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну, розроблені відповідно до Положення про посвідчення особи на повернення в Україну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1079, із змінами.
Посвідчення особи на повернення в Україну (далі - посвідчення) оформлюється у разі втрати проїзних документів України.
Посвідчення видається дипломатичними представництвами та консульськими установами України на підставі особистого клопотання заявника або звернення його законних представників. Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення пред'явника посвідчення в Україну, але не може перевищувати ЗО днів.
У разі хвороби, нещасного випадку та інших поважних причин строк дії посвідчення може бути продовжено іншим дипломатичним представництвом чи консульською установою на шляху прямування пред'явника посвідчення до України на термін, необхідний для повернення заявника на територію України, але не більше ЗО днів. Термін дії посвідчення особи на повернення в Україну може бути продовжено не більше одного разу.
Для отримання посвідчення заявник подає такі документи:
· Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами країни перебування, що підтверджує факт його звернення з приводу втрати проїзного документа.
· Заяву-анкету встановленого зразка.
· Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.
· Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України.
· Свідоцтво про народження дитини в разі внесення даних про дитину до посвідчення та 2 її кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (для дітей віком від 5 до 16 років).
· Копію авіаквитків.
При наданні заявником вищезазначених документів посвідчення має бути оформлене в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до органів внутрішніх справ за місцем проживання такого заявника в Україні.
В разі відсутності документів що підтверджують належність заявника до громадянства України, консульський відділ Посольства звертається із відповідним запитом до правоохоронних органів України з метою перевірки поданих аплікантом відомостей. У цьому випадку документ оформлюється по отриманню необхідного підтвердження.
По оформленню, документ отримується в консульському відділі Посольства безпосередньо заявником або його законним представником. При цьому документ видається після розпису заявника в журналі видачі посвідчень особи на повернення в Україну. Якщо посвідчення отримує не його власник, до консульський відділ залишає у справі документи, що підтверджує повноваження іншої особи на отримання посвідчення.
Увага! В разі звернення по пошті усі анкети, заяви і ксерокопії документів мають бути нотаріально засвідчені.
=====
http://www.mfa.gov.ua/usa/ua/1597.htm
Оформлення постійного проживання
Звертаємо увагу, що текст, який при наведенні курсору (показника "миші") стає підкресленим та виділений сірим, червоним або синім кольорами, являє собою посилання на зразки документів або відповідних законодавчих актів чи веб-ресурсів. Для їх відображення необхідно натиснути на виділене кольором слово
Прийом відвідувачів та видача документів здійснюється щоденно, без попереднього запису з 9:00 до 12:00 крім вихідних та святкових днів. Рекомендуємо здійснювати телефонні дзвінки з 14:00 до 18:00 крім вихідних та святкових днів.
Звертатися можна на електронну адресу:passport@ukremb.com або за телефоном (202) 349-3379, за умови ознайомлення з інформацією, що наведена нижче.
Порядок розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном
Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово, при порушенні клопотання про залишення на постійне проживання за кордоном подають до дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном такі документи:
*
o
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи інший документ, за яким громадянин України виїхав за її межі (після звірення даних паспорта та анкети паспорт підлягає поверненню заявнику).
o
Чотири фотокартки розміром 35х45 мм.
o
Заява-анкета (додаток 1).
o
Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження заявника.
o
За наявності в заявника дітей віком до 18 років - нотаріально засвідчені копії свідоцтв про їх народження.
o
Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу.
o
Заяви батьків, одного з подружжя заявника, які проживають в Україні (додаток 2); за наявності в заявника неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, - заяви їхніх законних представників про відсутність у них матеріальних претензій до заявника (додаток 3). У разі смерті зазначених осіб подаються копії свідоцтв про смерть. Якщо вони пропали безвісти, - завірена копія рішення суду про їх визнання безвісно відсутніми.
o
Довідка з місця роботи заявника в Україні за останні п'ять років про відсутність до нього матеріальних претензій (додаток 4) та три її завірені копії.
o
Нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років, які постійно проживають в Україні, про згоду на своє залишення на постійне проживання за кордоном разом з батьками або одним з них (додаток 5).
o
Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне проживання за кордоном з одним з батьків - нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків (додаток 6). У випадку смерті другого з батьків подається копія свідоцтва про смерть. Якщо він пропав безвісти, - завірена копія рішення суду про визнання його безвісно відсутнім.
o
Документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.
Після отримання дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном інформації від компетентних органів України, прийняте рішення повідомляється заявникові в письмовій або усній формі. У разі відмови в задоволенні клопотання заявникові повідомляються конкретні причини відмови.
Разом з повідомленням позитивного рішення заявник інформується про обов'язковість виписки з останнього місця постійного проживання в Україні, здачі паспорта громадянина України (внутрішнього) до органів внутрішніх справ за останнім місцем проживання в Україні та надання до дипломатичного представництва або консульської установи відповідних довідок.
Після представлення заявником довідок про виписку з останнього місця постійного проживання в Україні та здачі паспорта громадянина України до органів внутрішніх справ України в паспорт громадянина України для виїзду за кордон проставляється штамп "постійне проживання" або такого напису (з відміткою про дату внесення та із зазначенням посади і прізвища особи, яка його внесла), який скріплюється підписом посадової особи та печаткою відповідного дипломатичного представництва або консульської установи.
УВАГА! У разі неможливості здійснення виписки з останнього місця проживання в Україні та здачі внутрішнього паспорта громадянина України особисто, дозволяється здійснювати зазначені дії через іншу особу за дорученням заявників, посвідченими нотаріально консульськими посадовими особами чи легалізовано відповідним чином, або шляхом офіційного надсилання органам внутрішніх справ відповідних матеріалів по дипломатичних каналах.
УВАГА ! Всі документи подаються у чотирьох примірниках.
Повідомляємо, що незалежно від результату розгляду клопотання консульський збір поверненню не підлягає.
ПАМ'ЯТКА
Щодо оформлення на постійне місце проживання в США
Повідомляємо, що при наявності у Вас намірів залишитися на постійне проживання в США для оформлення відповідного клопотання до Консульського відділу Посольства слід надіслати такі документи:
1.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи інший документ, за яким громадянин України виїхав за її межі.
2.
Чотири фотокартки розміром 35x45 мм.
3.
Нотаріально засвідчена Заява-анкета (додаток 1).
4.
Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про народження.
5.
За наявності дітей віком до 18 років - нотаріально засвідчені копії про їх народження.
6.
Нотаріально засвідчена копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу.
7.
Нотаріально засвідчені заяви батьків, які проживають в Україні (додаток 2); за наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, - нотаріально засвідчені заяви їхніх законних представників про відсутність у них матеріальних претензій до заявника (додаток 3). У разі смерті зазначених осіб подаються копії свідоцтв про смерть. Якщо вони пропали безвісти, - завірена копія рішення суду про їх визнання безвісно відсутніми.
8.
Довідка з місця роботи в Україні за останні п'ять років про відсутність до Вас матеріальних претензій (додаток 4) та три її завірені копії.
9.
Нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років, які постійно проживають в Україні, про згоду на своє залишення на постійне проживання за кордоном разом з батьками або одним з них (додаток 5).
10.
Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне проживання за кордоном з одним з батьків - нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків (додаток 6). У разі смерті другого з батьків подається копія свідоцтва про смерть. Якщо він пропав без вісти, - завірена копія рішення суду про визнання його безвісно відсутнім.
Документи, перераховані в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 9 та 10, подаються у чотирьох примірниках.
Звертаємо увагу на те, що:
- всі документи, виповнені англійською мовою, повинні мати нотаріально засвідчений переклад українською мовою;
- копії всіх документів, що подаються, повинні бути нотаріально засвідчені.
За оформлення клопотання стягується консульський збір у розмірі 150 доларів США у вигляді "money-order" (payable to the Embassy of Ukraine in the USA); у випадку негативного рішення сплачена сума поверненню не підлягає.
Додаткову інформацію про порядок оформлення залишення на постійне проживання у США Ви можете отримати надіславши Ваші запитання електронною поштою на адресу: passport@ukremb.com
http://www.mfa.gov.ua/usa/ua/24013.htm
Консульський відділ Посольства України у США
Адреса: 3350 M Street, NW, Washington, D.C. 20007
Телефон: (202) 333-0606
Факс: (202) 333-7510
E-Mail:
з візових питань - visas@ukremb.com , тел. (202) 349-3376
з паспортних питань, громадянства та залишення на ПМП у США - passport@ukremb.com , тел. (202) 349-3379
з питань нотаріату, легалізації та витребування документів - notariat@ukremb.com , тел. (202) 349-3376
у разі втрати документів, затримання, арешту - document@ukremb.com , тел. (202) 349-2949
з питань усиновлення - adoption@ukremb.com , тел. (202) 349-2948
Прийом відвідувачів та видача документів здійснюється щоденно, без попереднього запису з 9:00 до 12:00 крім вихідних та святкових днів. Рекомендуємо здійснювати телефонні дзвінки з 14:00 до 18:00 крім вихідних та святкових днів.
До консульського округу Консульського відділу Посольства України у США входять штати:
* Алабама
* Аляска
* Арканзас
* Вірджинія
* Делавер
* Джорджія
* Західна Вірджинія
* Кентуккі
* Луїзіана
* Меріленд
* Міссісіпі
* Міссурі
* Огайо
* Оклахома
* Південна Кароліна
* Північна Кароліна
* Теннесі
* Техас
* Флорида
* округ Колумбія
Генеральне Консульство України у м. Нью-Йорк
Адреса: 240 East 49 st, New York, NY, 10017
Телефон: (212) 371-5690
Факс: (212) 371-5547
E-Mail: gc_usn@mfa.gov.ua
Інтернет: http://www.ukrconsul.org/
До консульського округу Генерального Консульства України у м. Нью-Йорк входять штати:
* Вермонт
* Коннектикут
* Массачусетс
* Мейн
* Нью-Гемпшир
* Нью-Джерсі
* Нью-Йорк
* Пенсильванія
* Роуд Айленд
Генеральне Консульство України у м. Чикаго
Адреса: 10 East Huron Street, Chicago, IL 60611
Телефон: (312) 642-4388
Факс: (312) 642-4385
E-Mail: gc_usc@mfa.gov.ua
Інтернет: http://www.ukrchicago.com/
До консульського округу Генерального Консульства України у м. Чикаго входять штати:
* Айова
* Іллінойс
* Індіана
* Вісконсин
* Канзас
* Міннесота
* Мічиган
* Небраска
* Південна Дакота
* Північна Дакота
Генеральне Консульство України у м. Сан-Франциско
Адреса: 530 Bush Street, suite 402, San Francisco
Телефон: (415) 398-0240
Факс: (415) 398-5039
E-Mail: consulate@UkraineSF.com
WWW: www.UkraineSF.com
До консульського округу Генерального Консульства України у м. Сан-Франциско входять штати:
* Айдахо
* Аризона
* Вайомінг
* Вашингтон
* Гаваї
* Каліфорнія
* Колорадо
* Монтана
* Невада
* Нью-Мексико
* Орегон
* Юта
========
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1011.28.178&nobreak=1
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 197. Проживання без паспорта
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
[1 минимум сейчас - 17 гривен. т.е. от 17 до 51 гривен - Р.Г.]
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1068.1162.0
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 26 червня 1992 року N 2503-XII
[в действующей редакции - Р.Г.]
ПОЛОЖЕННЯ
про паспорт громадянина України
8. Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.
До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.